Gazeta Robotnicza

Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!

Obchody Wielkiej Rewolucji Majowej w Siedmiogrodzie

Sława rewolucji! Sława wszystkim narodom!

Wczoraj, tzn. 17 maja odbyły się obchody z okazji pierwszej rocznicy Wielkiej Rewolucji Majowej. Odbyła się parada wojskowa z udziałem gości zagranicznych i ludu pracującego. Obchody Wielkiej Rewolucji Majowej to najważniejsze święto państwowe w Republice Ludowej Siedmiogrodu, które wyparło obchody Rewolucji Transylwańskiej (10 lipca), które nie są już obchodzone tak hucznie.

Przypomnijmy: Wielka Rewolucja Majowa to wielki zryw narodów Siedmiogrodu, który miał miejsce 17 maja 2014 roku. Dzięki niej została przywrócona aktywna władza ludowa, a następstwa rewolucji majowej to m.in. utworzenie własnej ideologii czy systemu gospodarczego.

Nie zabrakło odezwy od Towarzysza Siergieja Makłowa, prowodyra Wielkiej Rewolucji Majowej do proletariuszy.

Towarzysze obywatele! Drodzy sojusznicy! Bracia!

Dziś przeżywamy dzień szczególny dla wszystkich Siedmiogrodzian. Dzień, który odmienił to państwo i lud pracujący. To dzień dla nas wzniosły! Rocznica Wielkiej Rewolucji Majowej! Radujmy się, towarzysze! Sława rewolucji!

Dokładnie rok temu, 17 maja 2014 roku lud proletariacki wzniósł się z kolan po niewyobrażalnej stagnacji, która dotknęła naszą ojczyznę i sparaliżowała, przedstawiając nasze państwo jako wypłowiały kawałek na mapie. Ale nadszedł ten dzień, w upalny dzień lata, kiedy to rewolucja wzniosła czerwone sztandary i poprowadziła ku zwycięstwu, ku chwale, ku potędze i wolności! Ku wspólnym państwie wszystkich ludzi!

Sztandary wzniesione przez Wielką Rewolucję Majową powiewają dumnie, wyznaczając nam szlak życia i budowy naszego państwa. Ten rok działania, ciężkiej pracy na rzecz republiki ludowej pokazał, że zmiana, którą przyniosła Wielka Rewolucja Majowa to okazanie siły proletariackiej woli! Ilu było myślicieli, którzy traktowali proletariat jako książkową teorię nie znajdując dla nich zastosowania w państwie, w którym są władzą? Wielka Rewolucja Majowa pokazała, że to proletariat walczy o swój byt – nie zapyziali kapitaliści plujący złotymi monetami, nie tłuści monarchowie żyjących na krzywdzie ludu pracującego! To proletariat decyduje o swoim państwie, a działanie przeciw temu to wykroczenie przeciw prawom człowieka! To zniewolenie! Kolejny raz pokazaliśmy, że Republika Ludowa Siedmiogrodu to prawdziwy kraj ludu! Sława rewolucji!

Nie słowa budują państwo, lecz czyn! Epoka Wielkiej Rewolucji Majowej to epoka czynu! Proletariusze wszystkich narodów, łączcie się! Sława rewolucji!

Niech ludowa ojczyzna trwa po wieki! Sława rewolucji!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: