Gazeta Robotnicza

Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!

Ciężki okres żniw zakończony

Sława rewolucji!

Tegoroczne żniwa w naszej Ojczyźnie trwały wyjątkowo długo. Strudzeni żarem z nieba i ciężką pracą robotnicy ku chwale wspólnemu dobrobytowi zbierali obfite plony skalane jednak niespotykaną dotychczas plagą chwastów. Jednak dzięki postępującej modernizacji sprzętu rolniczego prace na polach szły w zawrotnym tempie! Ochotnicze hufce robotników z miast chętnie przyjeżdżały do pomocy rolnikom, aby wspomóc ich w tej ciężkiej pracy.

 image022

Liczni komisarze polityczni pilnowali, czy praca robotników nie jest zagrożona przez obcy element. Dbali również o sprzęt i zapotrzebowania robotników oraz ich zapał do pracy. Dzieci, starcy, przodownicy pracy – wszyscy szli wczesnym rankiem na pola, aby do późnego wieczora pracować ku wspólnej sprawie – aby w naszej Ojczyźnie nigdy nie zabrakło chleba. Ciągniki z naczepami wypełnionymi zbożem i weseli robotnicy, przygrywający i przyśpiewujący do skocznych rytmów z akordeonu i innych umilających czas instrumentów to dowód tego, że państwo dba o potrzeby swojego ludu. Uśmiechnięci rolnicy, mimo upałów i rekordowych temperatur nie ugięli się przed przeciwnościami i ramię w ramię pracowali na polach czy pomagając przy rozładunku zboża w spółdzielniach.

work-and-leisure_0001_SOV-B-86159

Kiedy nie wystarczyło ciągników wówczas przyjeżdżały z pomocą ciężarówki z miast, a mieszkańcy wyznaczani przez miejskie spółdzielnie mieszkaniowe pomagali zbierać zboże i ładować siano, przydatne później do karmienia zdrowych i wydajnych krów jak i trzody. Robotnicy pokazali, że siedmiogrodzki proletariat zawzięcie walczy o wspólne dobro, o naszą wspólną ziemię i bezklasowe społeczeństwo. Robotnicy z miast i wsi wspólnie zbierali plony z żyznej, siedmiogrodzkiej ziemi by pokazać potencjał naszej Ojczyzny i siłę ludu. Bowiem walka to nie tylko obrona Ojczyzny ogniem i mieczem, lecz także jej budowa. Towarzysze, nie zabraknie nam chleba!

peasantry

Tam, gdzie nie dały rady kombajny, pojawiły się kosy i sierpy wykute z najszlachetniejszej, siedmiogrodzkiej stali. Szeregi dzielnych rolników zmierzyły się ze zbożem własnymi rękami i narzędziami. Siedmiogrodzka Partia Robotnicza wraz z Najwyższym Przywódcą Towarzyszem Siergiejem Makłowem są dumni z ciężkiej pracy dumnych i dzielnych proletariuszy dbających o wspólną, socjalistyczną ojczyznę. Najbardziej zasłużeni przodownicy pracy tegorocznych żniw mogą liczyć na odznaczenia i wypoczynek w kurortach na Pojezierzu Braszowskim. Nieście czerwone sztandary i pieśń na wszystkie narody! Budujmy wspólnie naszą Ojczyznę! Sława rewolucji!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: